Zdroj: Shutterstock.com
AKTUALITY VÝZKUM ZAHRANIČNÍ

STUDIE USA: DIVÁCI NEROZLIŠUJÍ MEZI ZNAČKAMI STREAMOVACÍCH SLUŽEB

9. 3. 20239. 3. 2023
Navzdory masivním marketingovým kampaním diváci příliš nevědí, čím se streamovací služby liší jedna od druhé, uvádí nový výzkum společnosti Hub.

Jak se streamovací války stupňují a streamovací služby utrácejí stále větší množství peněz na zviditelnění svých značek (a to tak moc, že na letošním Super Bowlu inzerovaly ve velkém), diváci stále tápou mezi odlišením jedné streamovací značky od druhé. Navzdory veškerému marketingu tak průzkum společnosti Hub „Evolution of Video Branding“ odhaluje, že diváci mají často problém rozlišit značky streamovacích služeb a s rozhodováním, kterou službu budou sledovat jim pomáhají především oblíbené tituly a konkrétní seriály.

Kvůli obrovskému objemu streamovacích služeb a jejich široké nabídce zábavného obsahu, je pro diváky těžké zapamatovat si, co je na každé službě jiné,“ řekl David Tice, hlavní konzultant Hub a spoluautor studie. "Králem zůstává jedinečný obsah, který dané službě přivede diváky, i když samotná značka streamovací služby není pro spotřebitele top of mind."

Zmatek ohledně jednotlivých streamovacích značek je ve skutečnosti obzvláště problematický ve stále přeplněnějším prostředí streamování, kde služby musí vyčnívat z řady, aby přilákaly diváky a předplatitele. Výzkumníci Hub dále poznamenali, že povědomí o značce a znalost značky jsou dvě velmi odlišné věci. Z pohledu povědomí o značce byly vynaložené obrovské částky na marketing a ty byly efektivní: všechny hlavní platformy mají povědomí o značce nad 90 procent. Ale porozumění značce je jiná věc: mnohem méně spotřebitelů má jistotu, že by mohli někomu jinému vysvětlit, co každá platforma umí nejlépe nebo jak se liší od ostatních. To platí i pro společnosti, které jsou mistry v brandingu, jako je Apple: téměř všichni respondenti znají Apple TV+, ale méně než polovina má pocit, že rozumí tomu, co jim nabízí za odlišné hodnoty oproti konkurenci. To znamená, že spotřebitelé si vybírají mezi dobře známou sadou značek, aniž by jasně chápali, co je odlišuje, uvedli výzkumníci.



Spotřebitelé, kteří jasně nerozumí rozdílu mezi platformami, se pak orientují dle jiných ukazatelů jako jsou trháky konkrétních programů, poznamenali výzkumníci. Průzkum zjistil, že 41 % diváků uvedlo, že se zaregistrovali na platformě jen proto, aby sledovali jeden konkrétní pořad (oproti 35 % před lety). To je ještě výraznější u preferované cílové skupiny "mladí lidé": 57 % lidí ve věku 16 až 34 let se zaregistrovalo ke sledování jednoho konkrétního pořadu.



Když se diváci ztratí v moři obsahu, hledají to, co je jim povědomé: Nové pořady založené na známých postavách nebo historií mají v procesu objevování dalšího obsahu konkrétního kanálu velkou roli, uvedli výzkumníci. Další tři nejvyšší příčky obsadily televizní pořady, které již měly úspěšné spinoffy.



O VÝZKUMU: Zjištění pocházejí ze zprávy společnosti Hub „Evolution of Video Branding“ z roku 2023, založené na průzkumu provedeném mezi 2 400 americkými spotřebiteli s širokopásmovým připojením ve věku 16–74 let, kteří sledují televizi alespoň 1 hodinu týdně. Rozhovory byly provedeny v únoru 2023 a zkoumaly postoje ke značkám spojeným s tradiční televizní službou i ke značkám poskytujícím streamovací televizní služby. Bezplatný výňatek z nálezů je k dispozici na webu Hubu. Tato zpráva je součástí série syndikovaných zpráv „Hub Reports“.

Zdroj: tvtechnology.com

Načítání dalších...