To je skvělý výkon, ve srovnání s pouhými 5,2 sekundami u reklamy na YouTube a 1,5 sekundami u reklamy na Facebooku a Instagramu. Toto zjištění společnosti Lumen podtrhuje schopnost televize zaujmout a udržet pozornost spotřebitelů.
Přístup Petera Fielda založený na důkazech, který má kořeny v desetiletích analýz případových studií, nabízí opačný pohled na to, co skutečně vede k obchodním výsledkům. Zde je pět klíčových poznatků z rozhovoru z podcastu s Marketing Architects
- Televize je stále jedním z nejsilnějších kanálů. Navzdory tvrzení o opaku je televize stále vysoce účinná, poskytuje delší dobu aktivní pozornosti než digitální reklamy a přináší silné obchodní výsledky.
- To je zkrátka a dobře. Ideální rozdělení rozpočtu v průměru připadá zhruba ze 60 % na dlouhodobé budování značky a ze 40 % na krátkodobý výkonnostní marketing. To se však může lišit podle odvětví a publika. Jde o to investovat do obojího a najít rovnováhu, která vám bude vyhovovat.
- Široké cílení má své výhody. Cílení pouze na ty, kteří jsou „na trhu“, opomíjí většinu potenciálních kupujících. Široké cílení může být z dlouhodobého hlediska efektivnější a přispět k rostoucímu povědomí o značce a cenové síle.
- Neobětujte efektivitu ve prospěch účinnosti. Návratnost investic je sice důležitá, ale neměla by být jedinou metrikou, kterou sledujete. Zaměřte se na rozsah dopadu na trhu, nejen na efektivitu.
- Silné značky dosahují lepších výsledků během ekonomických změn. Budování značky umožňuje menší cenovou citlivost a může vést k vyšším udržitelným cenám - což je v době inflace klíčový faktor.
Více v podcastu zde.
Zdroj: linkedin.com